Ранні зморшки: причини старіння шкіри та найкращі методи омолодження

Зморшки вважаються ознакою старості, однак перші складочки на обличчі можуть з'явитися в квітучому віці. Для багатьох дівчат поява «прикмет часу» на обличчі є катастрофою. Розберемося, чому з'являються ранні зморшки та як треба боротися за молодість та гладкість шкіри.

Причини

Причин, які провокують ранню появу зморшок на обличчі, чимало. Найчастіше на утворення складочок впливає комплекс факторів.

старіння шкіри обличчя та способи омолодження

Отже, найпоширеніші причини раннього старіння шкіри:

  • Спадковість. Індивідуальні особливості будови шкіри передаються у спадок. Тому, якщо близькі родички по жіночій лінії (мами, бабусі, старша сестра) мають такі косметичні проблеми, то антивіковий догляд рекомендується починати відразу після 20 років. Причина утворення складочок у молодому віці – тонкий епідерміс. При цьому у чоловіків верхній шар шкіри спочатку товстіший, і поява перших зморшок спостерігається, як правило, після 30 років.
  • Сухість шкіри. Нестача вологи – це наслідок впливу зовнішніх причин. Перші мімічні зморшки на обличчі можуть виникнути ще до 20 років.
  • Шкідливі умови праці та життя. Ранні зморшки часто з'являються у людей, які через свою професійну діяльність проводять багато часу під відкритим сонцем або на морозі. Але й робота в приміщенні може спричинити зневоднення шкіри, адже в багатьох офісах вкрай невисокий рівень вологості повітря.
  • Неправильний догляд. Небажання або незнання основних правил догляду за шкірою – це одна з найчастіших причин появи ранніх зморшок.
  • Любов до засмаги. Зморшки в ранньому віці можуть з'явитися у дівчат, які люблять відвідувати пляжі та солярії, але не користуються засобами захисту від впливу ультрафіолету.
  • Куріння. Ця шкідлива звичка сприяє активізації процесів старіння, негативно впливаючи на шкіру, як зсередини, так і зовні.
  • Різкі коливання ваги. Любительки жорстких дієт повинні пам'ятати, що вони ризикують отримати зморшки на обличчі. Особливо важливо уникати застосування незбалансованих дієт.
  • Активна міміка. Саме ця причина сприяє утворенню динамічних зморшок, які прийнято називати мімічними. Наприклад, дівчата, які мають поганий зір і не мають окуляри або лінзи, ризикують отримати ранні зморшки навколо очей, тому що для того, щоб розглянути предмет, їм доводиться мружитися.
  • Неправильний режим. Постійне недосипання, відсутність прогулянок на свіжому повітрі та низька фізична активність сприяють появі зморшок на обличчі.
  • Стреси. Нервова напруга викликає викид певних гормонів (кортизолу, адреналіну), які сприяють виникненню спазму м'язів на обличчі. А це призводить до погіршення кровообігу та раннього старіння шкіри.

Способи боротьби

Розберемося, чи можна усунути ранні зморшки на обличчі. Для боротьби за молодість шкіри можна застосовувати як домашні, так і салонні методи, кожен варіант має свої переваги.

Салонні процедури хороші тим, що результат від їх застосування можна побачити дуже швидко, як правило, через кілька днів, а іноді через кілька годин після проведення сеансу. Мінусом є досить високі ціни та наявність протипоказань до проведення процедур. Крім того, після застосування ін'єкційних методик вимагає час на реабілітацію, оскільки відразу після процедури можлива поява синців у зоні ін'єкцій.

Догляд будинку не дозволяє отримати швидких результатів, він вимагає систематичності та завзятості. Зате такий відхід обходиться практично безкоштовно. Плюсом є і той факт, що проводити домашні процедури можна в будь-яку вільну хвилину. А це дуже зручно за напруженого графіка.

Салонні методики

Розгладити зморшки у ранньому віці можна за допомогою різноманітних процедур. Призначення програми, що омолоджує, проводиться індивідуально з урахуванням особливостей шкіри обличчя.

Ботокс

Цей метод заснований на введенні у м'язи препаратів, що містять ботулінотоксин. Препарати блокують імпульси, що у м'язові тканини, завдяки чому м'язи розслабляються. У період дії ботулінотоксину м'язи залишаються статичними, тобто усувається основна причина появи мімічних зморшок.

Поки зморшки неглибокі, розслаблення м'язів призводить до розгладжування. Але проявляється ефект не відразу, покращення можна помітити на 3-4 день, а найбільш виражений ефект настане через 7-14 діб після введення препарату.

Згодом дія препарату слабшає. І коли рухливість м'язів поновиться на 80-90%, можна буде повторити процедуру. Як правило, повторне запровадження необхідно проводити кожні 5-8 місяців (залежно від індивідуальних реакцій).

Мезотерапія та біоревіталізація

Обидві ці процедури спрямовані на стимуляцію природних процесів регенерації у шкірі. Суть процедур – у запровадження спеціальних препаратів підшкірно. Відмінність між мезотерапією та біоревіталізацією полягає у складі використовуваних засобів.

При проведенні біоревіталізації основною складовою препарату є гіалуронова кислота. При мезотерапії використовують складніші за складом коктейлі.

Результати можна буде помітити одразу після першого введення препарату. Однак, для досягнення кращого результату рекомендується пройти повний курс, що складається з 2-5 процедур.

Фотоомолодження

Даний метод заснований на впливі на шкіру потоків світла, що випромінюються спеціальним приладом. Результатом процедури є розгладжування поверхневих зморшок та поліпшення тону шкіри.

апаратне омолодження шкіри обличчя

Для кращого результату проводиться кілька процедур (від 3 до 7) з перервою між сеансами в три тижні.

Лазерне омолодження

Дана сучасна методика заснована на вплив на всі шари шкіри променем лазера. При проведенні процедури відбувається випаровування нижніх шарів епідермісу та усунення нерівностей рельєфу (зморшок).

Для закріплення ефекту потрібно кілька сеансів, їхня кількість визначається індивідуально.

Хімічний пілінг

Суть процедури – у «розчиненні» поверхневого шару клітин епідермісу. Внаслідок впливу хімічних речовин видаляються ороговілі клітини, а також стимулюється процес регенерації. Завдяки цьому обличчя виглядає свіжішим, а зморшки розгладжуються.

Вибирати склад для проведення процедури та визначати кількість сеансів необхідно індивідуально.

Інші методики

Крім наведених вище процедур, в салонах краси для позбавлення від ранніх зморшок можуть запропонувати більш щадні процедури:

  • професійний косметичний масаж;
  • проведення курсу масок із застосуванням професійної косметики.

Зустрічаються і екзотичніші методи омолодження, наприклад, омолоджування за допомогою гірудотерапії або масаж равликами.

Домашні методи

Якщо немає можливості звернутися до косметолога, можна спробувати позбавитися ранніх зморшок за допомогою домашніх засобів. Розберемося, що робити для усунення перших складочок на шкірі.

Для цього буде потрібно комплекс процедур:

  • крижані вмивання;
  • спеціальна гімнастика;
  • самомасаж;
  • маски, що омолоджують.

Крижане умивання

Це дуже проста, але корисна процедура. Необхідно кубиком льоду щоранку протирати обличчя, слідуючи масажним лініям. Тиснути на шкіру не потрібно, рух має бути легким і ковзним.

Для приготування льоду можна взяти мінеральну воду, але краще приготувати відвар із ромашки, петрушки або шавлії. Після завершення процедури дайте особі трохи підсохнути на повітрі, а потім нанесіть крем, що підходить для вашого типу шкіри.

Гімнастика

Регулярне виконання спеціальних вправ дозволяє усунути ранні зморшки під очима, згладити носогубні складки, вирівняти рельєф шкіри на лобі та навколо рота.

гімнастика для омолодження шкіри обличчя

Вправи потрібно повторювати по 5-10 разів:

  • міцно заплющте очі (не морщитеся при цьому), а потім розслабте м'язи;
  • швидко-швидко моргайте протягом 10 секунд;
  • покладіть пальці під брови, притисніть шкіру і піднімайте брови вгору, долаючи опір;
  • притисніть пальцями шкіру біля зовнішніх куточків ока, міцно заплющуйте очі;
  • зробіть глибокий вдих, намагаючись роздмухати крила носа, потім видихніть повітря через лівий куточок рота. Повторіть вправу, але видихайте повітря через правий куточок рота;
  • повільно вдихніть через ніс, а видих робіть через рот, витягнувши губи вперед;
  • покладіть пальці на лоб трохи вище брів, а тепер піднімайте брови вгору;
  • зафіксуйте шкіру у внутрішнього куточка ока, на середині брови та у зовнішнього куточка ока, а тепер намагайтеся міцно заплющити;
  • закачуємо тренування вправою, що викликає приплив крові до шкіри. Плавно поверніть голову вліво «до упору», через три секунди, опустіть голову вперед, намагаючись торкнутися підборіддям грудей. Повторіть у інший бік.

Самомасаж

Ця процедура стимулює кровообіг та ефективно розгладжує зморшки. Існують різні техніки масажу. Але почати освоювати цю процедуру слід з класичного косметичного масажу.

самомасаж шкіри обличчя для омолодження

Необхідно:

  • добре вимити обличчя та руки;
  • нанести крем або косметичну олію;
  • рухи виконувати подушечками пальців, строго по масажних лініях;
  • процедура включає три рухи – погладжування, розтирання і розминання;
  • перший рух виконуємо, злегка ковзаючи по шкірі пальцями;
  • при виконанні другого руху потрібно злегка посилити тиск, але стежити, щоб шкіра не розтягувалася;
  • розминання - це найскладніша частина процедури, тому що потрібно вплинути на лицьові м'язи істотний вплив, але не розтягнути шкіру. Поставте на подушечки трьох пальців, що масажується, і здійснюйте натискаючі пульсуючі рухи протягом 3-5 секунд, потім пересуньте пальці і повторіть дію;
  • завершити сеанс необхідно погладжуванням.

Рецепти масок

Одним із найбільш ефективних домашніх методів боротьби з ранніми зморшками є домашні косметичні маски, виготовлені з натуральних продуктів. Робити їх потрібно двічі на тиждень.

Потрійна процедура

Це дуже ефективна маска, для проведення процедури потрібно приготувати три косметичні склади.

  • Перший: дві столові ложки дрібних вівсяних пластівців запарити невеликою кількістю гарячого молока, щоб вийшла густа каша, дати настоятися до повного остигання. Змішати масу зі столовою ложкою нерафінованої рослинної олії, наприклад, кунжутної або лляної.
  • Другий: підігріти десертну ложку натурального меду, змішати з натертим на дрібній тертці зеленим яблуком (яблучної маси потрібно дві столові ложки);
  • Третій: змішати столову ложку сметани із сирим жовтком та трьома краплями лимонного соку.

Тепер потрібно очистити та розпарити обличчя, і нанести перший склад. Змити теплою водою за чверть години. Повторити те саме з другим і третім складом. Завершити процедуру умиванням холодною водою.

Зволожуючі

Дуже добре зволожують шкіру, а значить, і борються з ранніми зморшками маски, виготовлені зі свіжих плодів. Необхідно подрібнити м'якоть плода на тертці та змішати з ложкою сметани. Накладати цю суміш півгодини.

нанесення фруктової маски для омолодження шкіри

Для масок рекомендується використовувати:

  • банани;
  • полуниці;
  • виноград зелених сортів;
  • персики;
  • абрикоси;
  • гарбуз (сиру або печену);
  • огірки;
  • хурму.

Профілактика

Щоб запобігти появі ранніх зморшок необхідно:

  • вести максимально здоровий спосіб життя: висипатись, збалансовано харчуватися, бувати на свіжому повітрі;
  • пити більше чистої води;
  • забезпечити шкірі правильний догляд, використовувати якісну косметику, що відповідає віку та типу шкіри.