Дарсонваль від зморшок - як правильно користуватися в домашніх умовах для обличчя

Зморшки з'являються на обличчі з різних причин. Перші з них - результат дегідратації або мікротравм епідермісу: при втраті вологи або зменшенні гіалуронової кислоти роговий шар висихає і утворює тонку зморшку, з якою може впоратися Дарсонваль. Мімічні формуються довше: при напрузі м'язового волокна в дію вступають фібробласти. Але якщо м'язи повертаються в початковий стан після напруги, то фібробласти з часом деформуються і утворюють дермальниє зморшки.

З віком знижується синтез колагенових волокон, службовців каркасом. При руйнуванні його шкіра втрачає тургор, «провисає». Це поєднується з ослабленням і деформацією м'язових волокон - овал втрачає чіткість, на обличчі, підборідді і шиї формуються складки.

Якщо процесу ніяк не перешкоджати, вікові зміни з'являються і закріплюються раніше. Позбутися повністю від зморшок можна, але попередити їх раннє формування цілком під силу.

Як діє методика Дарсонваля на обличчя

Дарсонвалізація - фізіотерапевтична процедура, заснована на впливі електричного імпульсу.Спеціальний прилад - Дарсонваль, генерує слабкі струми високої частоти.Останні роблять сильний стимулюючий вплив:

Дарсонвалізація шкіри обличчя
 • в першу чергу струми підсилюють мікроциркуляцію, тим самим покращуючи живлення шкіри;
 • дарсонваль усуває спазми судин і покращує венозний відтік. А разом з цим поліпшується лімфовідтік, що дозволяє позбутися від набряків;
 • вплив слабким струмом підсилює тургор дерми і сприяє підвищенню щільності шкірного шару;
 • дарсонваль знімає також спазми м'язових волокон, а вони і приводять до утворення глибоких дермальних зморшок;
 • електричний струм сприяє регенерації шкіри.

Дарсонвалізація використовується не тільки в косметології для омолодження, але і при лікуванні шкірних захворювань, невралгії, остеохондрозу, трофічних виразок.

На зморшки (омолодження)

Чи допомагає дарсонваль від зморшок, залежить від загального стану шкіри і типу утворень. Апарат використовують для розгладження глибоких і тонких зморшок. Однак вплив струмів не миттєво: щоб видалити складку, потрібно пройти хоча б 1 курс. Струм впливає на шкіру опосередковано: поліпшення мікроциркуляції в дермі стимулює інтенсивну вироблення колагену. Для кращого результату можна підключити спеціальні колагенові маски і креми.

При хорошому кровообігу в дермі утримується більшу кількість гігроскопічних речовин, на зразок гіалуронової кислоти. Висока зволоженість шкіри позбавляє від дрібних епідермальних зморшок.

Вплив на глибокі зморшки, особливо на мімічні, пояснюється здатністю слабких високочастотних струмів знімати спазми судин і м'язових волокон.При розслабленні останніх зникає постійна напруга, що підтримує зморшку. На жаль, при цьому фібробласти не відновлюються повністю, але приймають близьку до початкової конфігурацію.

На друге підборіддя, підтяжка овалу

Це неприємне освіту виникає по 2 основних причин:

 • накопичення жиру - під підборіддям просто відкладається жирова тканина, поки не сформує собою важку подвійну складку. В цьому випадку дарсонвалізація результату практично не дає, так як електричний струм не впливає на жирові клітини. Вони дуже погано проводять струм і тому слабочувствітельни до впливу. Відповідно, позбутися від другого підборіддя таким чином не можна;
 • обвисання - при зменшенні колагенових і еластинових волокон шкіра втрачає пружність і еластичність. В результаті під дією гравітації в такому місці як під підборіддям шкіра швидко провисає. Причому стосується це і дерми, і жирової клітковини. Дарсонваль стимулює вироблення колагену і ущільнює верхній шар шкіри. Таким чином зменшується обвисання і друге підборіддя зникає або стає помітно менше.

Щоб підтягнути підборіддя, рекомендується поєднувати вплив дарсонвалем з вправами, на зразок витягування губ, посиленою артикуляції.

Протипоказання і побічні ефекти Дарсоваля

Незважаючи на безпеку процедури, може бути застосована вона не завжди. Є ряд протипоказань, які не дозволяють використовувати апарат проти зморшок:

 • під час вагітності такого роду стимуляція марна. Шкіра під дією гормональної перебудови стає куди більш пухкої і не може стати пружною, поки жіноче тіло не повернеться в нормальний стан;
 • схильність до алергії - мається на увазі чутливість до механічного і теплового впливу на шкіру. При цьому дарсонваль перетворюється в сильний подразник;
 • відкриті ранові поверхні, подряпини, різного роду запалення, а також шкірні захворювання в період загострення є протипоказанням;
 • при онкології дарсонвалізація заборонена;
 • будь-які хвороби, пов'язані з поганою згортанням кров'ю, є протипоказанням;
 • серцево-судинні недуги, а, точніше кажучи, ті з них, які впливають на стан стінок. При занадто високій крихкості капілярів, наприклад, впливати струмом не можна, оскільки це призводить до руйнування судин.

Електричний струм, навіть слабкий, подразнює шкіру.Тому після процедури часто виникають деякі побічні ефекти:

 • почервоніння і слабке запалення епідермісу - проходить менш ніж за добу;
 • поколювання, оніміння;
 • відчуття жару - виникає внаслідок активної роботи кровоносних судин;
 • плями на шкірі.

Якщо почервоніння переходить в роздратування і набряк, якщо після процедури з'являються висипання, дарсонвалізацію припиняють.

Як правильно застосовувати для різних областей

Дарсонваль комплектується декількома насадками, які використовуються для різних цілей. Частота і потужність імпульсів регулюється в певних межах. Саме це і дозволяє застосовувати прилад від зморшок навколо очей так само ефективно, як і для позбавлення від другого підборіддя.

Для видалення зморшок і складок, для підтяжки овалу обличчя застосовують безконтактну методику. Електрод з насадкою не стосується шкіри, а його вплив посилюється за рахунок появи іскрового розряду.

лоб

Зморшки і складки тут утворюються через постійне напруження м'язів, так що перше завдання процедури - зняття спазмів. Як використовувати дарсонваль для видалення утворень на лобі:

 1. Для вирівнювання зморшок застосовують грибообразную насадку діаметром в 2 см.
 2. Розгладжують складки від центру лоба до сторін. Цей напрямок диктується напрямком лимфооттока.
 3. Сила впливу ближче до максимальної. Масаж триває не більше 7 хвилин.
 4. Завершують процедуру круговими рухами погладжують. При цьому змінюють потужність.

Навколо очей (повіки)

Як застосовувати дарсонваль для видалення зморшок навколо очей:

 1. Для процедури використовується насадка у формі пелюстки.
 2. Дарсонвалізацію починають з струму найнижчою потужності. Шкіра на століттях дуже тонка і ніжна і сильний вплив тут ні до чого.
 3. Згодом шкіра адаптується до імпульсів, тому через 5-10 сеансів силу струму для повік збільшують.
 4. Масаж починають з верхньої повіки: розгладжують шкіру від внутрішнього куточка ока до зовнішнього. Розгладження нижньої повіки виконують в зворотному напрямку: від зовнішнього до внутрішнього куточка.
 5. Рухи повільні, акуратні, тривалість процедури - 3-5 хвилин.

носогубні складки

Це утворення вважають стійким.Поява складок обумовлено і дією гравітації, і провисання шкіри, і деформацією генового каркаса на цій ділянці.Крім того, тут дуже активно і постійно працюють мімічні м'язи:

 1. Для впливу використовують максимальний струм: носогубні складки стійкі, а шкіра в цьому місці малочутлива.
 2. Для процедури застосовують або точкову насадку - зморшки, або грибообразную - складки.
 3. Масаж починають від центральної частини носа, розгладжують власне зморшку, а потім рухаються вгору до скронь. Таким чином Дарсонваль стимулює розслаблення м'язових волокон і прискорює відтворення генового каркаса на щоках.
 4. Триває процедура не менше 10 хвилин. При глибоких складках термін може бути більше.

Чим раніше починають дарсонвалізацію носогубних складок, тим краще результат і тим довше він зберігається.

Як часто можна робити процедуру і як довго використовувати (користуватися)

В середньому курс дарсонвалізації займає 20-25 процедур. Виконується масаж кожен день або через день в залежності від чутливості шкіри. Триває сеанс 15-20 хвилин.Рекомендується повторювати дарсонвалізацію не частіше 1 разу на 3-4 місяці.

Якщо прилад знаходиться в особистому користуванні, можна між основними курсами здійснювати електромасаж 1-2 рази в тиждень. Тривалість сеансу повинна бути мінімальною - до 5-7 хвилин. При цьому ефект основний процедури зберігається довше.

профілактика зморшок

Щоб попередити в'янення шкіри і утворення зморшок, сильний вплив не потрібно. Як користуватися дарсонвалем в профілактичних цілях:

 1. Використовується тільки контактна методика.Насадка при масажі щільно прилягає до шкіри, але без натискання. При цьому сила струму буде менше, ніж при безконтактному масажі.
 2. Виконують дарсонвалізацію, рухаючись вздовж масажних ліній від центру до периферії. Поперечний рух не потрібно.
 3. Курс включає менше процедур - від 10 до 15.
 4. Час сеансу не перевищує 10 хвилин.

Проведення процедури вдома

Дарсонваль випускається не тільки у вигляді масивних апаратів для лікувальних процедур, а й в куди більш доступного мобільного формі. Останні можна придбати в приватному порядку і застосовувати в домашніх умовах. Важливо лише розуміти, який прилад необхідний і який краще вибрати. Правила використання при цьому мало чим відрізняються від тих, що дотримуються в косметичному салоні:

 1. Перед дарсонвалізацією готують шкіру: очищають, ретельно висушують паперовим рушником або серветкою. Вологи бути не повинно.
 2. Контактні поверхні - насадки, обробляють спиртом або іншим знезаражувальним засобом.
 3. На апараті вибирають необхідну потужність, встановлюють насадку.
 4. Виконують масаж. Залежно від призначення застосовують різні техніки процедури. Якщо обробляються різні зони, обов'язково при переході з однієї ділянки на іншу змінюють потужність імпульсу і насадку при необхідності.
 5. Закінчують дарсонвалізацію лімфодренажним масажем шиї - від підборіддя до ключиць. Таким чином поліпшується лімфовідтік.
 6. Після процедури змащують шкіру зволожуючим кремом.

Не можна застосовувати препарат після дарсонвалізації спиртові тоніки і настоянки.

Поради косметологів

Щоб отримати максимальний ефект, слід дотримуватися деяких рекомендацій:

 • перед придбанням апарату варто ознайомитися з усіма доступними моделями і проконсультуватися з фахівцем. Для домашнього застосування немає потреби купувати занадто потужний апарат;
 • потрібно виконувати правила використання дарсонваля. Особливу увагу приділяють обмеженням;
 • застосовувати електромасаж необхідно курсами, дотримуючись періодичність. Безсистемний масаж користі не принесе;
 • дарсонваль поєднують з іншими антивіковими технологіями.

Для посилення впливу під час процедури можна використовувати спеціальні контактні гелі.Однак їх рекомендується застосовувати тільки при глибоких зморшках і складках.

висновок

 1. Дарсонвалізація - спеціальний вид стимулюючого масажу, що виконується електричними струмами малої потужності.
 2. Процедуру застосовують як для омолодження шкіри, так і для лікування найрізноманітніших захворювань.
 3. Прилад для дарсонвалізації комплектується насадками. Вони ефективно розгладжують зморшки на різних ділянках особи: на лобі, навколо очей, навколо рота.
 4. Дарсонваль застосовують як з метою позбавлення від зморшок, так і для попередження їх появи.
 5. Процедуру електромасажу можна проводити самостійно в домашніх умовах. При цьому варто дотримуватися рекомендацій фахівців.